Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası tutuklanan taraftarların tamamı tahliye edildi

Fenerbahçe maçının ardından sahaya atlayıp futbolculara saldıran tutuklanan 2 taraftar tahliye edildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Süper Lig’de 17 Mart Pazar günü oynanan maçın ardından gözaltına alınan ve 20 Mart’ta Trabzon 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanan Engin T. ve Oğuzhan B’nin avukatları, tahliyeleri için Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundu.

Savcı, Engin T. ve Oğuzhan B’yi tahliye talebiyle Trabzon 2. Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hakimlik, sanıkların mevcut halinin devamına karar verdi.

Savcılık, avukatların tahliye taleplerinin reddedilmesi üzerine Trabzon 5. Asliye Ceza Hakimliğine itirazda bulundu. Savcılığın itirazını değerlendiren hakimlik, tutuklular Engin T. ve Oğuzhan B’nin tahliyesine karar verdi.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası çıkan olaylara ilişkin gözaltına alınan 13 şüpheliden 5’i tutuklanmış, 8’i ise adli kontrol şartıyla bırakılmıştı.

Tutuklu taraftarlardan Mahmut Halil K. sağlık durumu nedeniyle 26 Mart’ta, Hasan Ç. ve Kadir O. ise 3 Nisan’da Trabzon Nöbetçi 5. Asliye Ceza Hakimliğince serbest bırakılmıştı. Bugün 2 taraftarın daha tahliyesiyle soruşturmada tutuklu kalmadı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir